ZAKÁZKOVÉ CUKRÁŘSTVÍ

OTÁZKY

ODPOVĚDI

Kdo je za tím vším?

„Mon macaron, mon amour“ je registrovanou obchodní známkou, pod kterou pro vás vyrábím makronky již od roku 2012. Z Prahy jsem se přesunula blíž k přírodě do obce Ralsko a postupem času do názvu svého sladkého království přidala slůvko „ateliér“ - to proto, abych mohla nabídku cukrářských výrobků rozšířit. Jmenuji se Blanka Hanková a jsem tou, která díky vám přetváří svůj sladký sen ve sladkou skutečnost. Děkuji a těším se na každou vaši návštěvu, na každou vaši objednávku…

Níže najdete odpovědi na otázky, které mi kladete nejčastěji…

Doručujete?

Nedoručuji. Makronky i dorty jsou velmi křehké zboží a za jejich výrobou se skrývá velké množství energie, nadšení a lásky. Proto chci mít jistotu, že si svou objednávku převezmete v tom nejlepším stavu a v naprostém pořádku. Příliš na to, aby mé malé či větší sladké dílo bylo poničené nedbalostí přepravních společností.

Osobní vyzvednutí je tedy nutností a podmínkou vaší objednávky, pokud se nedohodneme jinak.

Mohu si zakoupit makronky/dort kdykoliv půjdu kolem?

Nikoli. Nejsem klasická cukrárna, ani kavárna, ale cukrářský ateliér, ve kterém tvořím na míru a zcela dle vašich specifických přání. Návštěva u mne je tedy možná VŽDY jen po předchozí dohodě, ideálně telefonické. Na zprávy z Facebooku ani Instagramu nemohu reagovat operativně ani flexibilně, proto mě kontaktujte vždy telefonicky nebo přes email: +420 777 32 62 93 & makronky@monmacaron.cz

V jaké předstihu musím objednat makronky?

Makronky objednávejte, prosím, ideálně den předem – pro množství do 50 kusů. Nad 50 kusů pak raději alespoň tři dny předem, abych měla čas vašemu přání vyhovět. V akutním případě, při nezvladatelné chuti na makronku zavolejte a společně vymyslíme řešení – k dispozici mám vždy alespoň drobnou zásobu.

Jak makronky skladovat a jakou mají trvanlivost?

Makronky jsou maličký dortík, dezert – proto doporučuji skladovat je v chladu, ideálně do +4 °C a před konzumací je nechat pět deset minut při pokojové teplotě, kdy krásně povolí a jen tak si můžete vychutnat jejich texturu a chuť. Zatuhlé z chladničky nemohou splnit vaše očekávání.

Trvanlivost makronek – při zachování pravidel správného skladování v chladničce a ideálně vzduchotěsném obalu 4 dny ode dne nákupu, pokud makronky neobsahují ovocný podíl, pak i 7 dní.

Makronky jsou zcela bez konzervantů, vyrobené vždy z těch nejlepších dostupných a čerstvých surovin.

Mohu zaplatit platební kartou?

Nikoli. Preferuji platbu v hotovosti, na místě při převzetí vaší objednávky. Pokud se známe déle a náš sladký vztah dobře funguje, mohu vám nabídnout platbu na fakturu.

Jaká barviva používáte při výrobě makronek a dortů?

K makronkám krásné barvy zkrátka patří. Není snadné dosáhnout požadovaného odstínu přírodními barvivy jakou je např. kakao, červená řepa nebo špenátové lístky. Je potřeba sáhnout po barvivech syntetických, jen tak vám mohu nabídnout širokou škálu barevných nuancí tak, aby mé výrobky ladily s barevným konceptem vašich svateb, oslav a slavností, a aby potěšily nejen mlsný jazýček, ale aby se vám také líbily. Používám je v minimální možné míře s ohledem na fakt, že makronky rády mlsají také děti.

Níže uvedená barviva nesou „nálepku“ škodlivosti, věřím však, že tak nepatrné množství, které mé makronky obsahují, žádné škody na zdraví vašem ani vašich dětí nezpůsobí.

Tato barviva mohou negativně ovlivnit pozornost a aktivitu dětí:

E102, E104, E110, E122, E124, E129, E131 a E133

Podrobné složení najdete v detailu u každé makronky.

Jsou makronky bezlepkové?

ANO. Makronky jsou vyrobené z čisté mandlové moučky a neobsahují jediné zrníčko bílé mouky. Pokud makronka lepek obsahuje, pak se jedná o stopy lepku, jejichž nositelem je např. skořice, případně o cukrové zdobení vyrobené z pšeničné mouky. Prosím, sledujte detailní popis u každé jednotlivé makronky.